پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت از انتخاب موضوع تا دفاع

هنگامیکه دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت به ترم سوم نزدیک می شوند، هنگام آن می رسد که برای خان هفتم و آخرین مرحله از تحصیلات خود یعنی انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم بگیرند. مرحله ای تقریبا برابر با همه تلاش های پیشین که در درازای دوران تحصیل داشته اند. اما برای بسیاری از دانشجویان مدیریت در همان ابتدای این مرحله سوالات بزرگی وجود دارد. پرسش هایی مانند چگونگی انتخاب موضوع پایان نامه یا تدوین پروپوزال کارشناسی ارشد یا تدوین فصول پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت و یا حتی چگونگی دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد هر کدام از این چالش ها باید به درستی و با دقت تمام پاسخ داده شوند، تا در نهایت وقتی در روز دفاع نمره پایان نامه قرائت میشود و در واقع پرونده تحصیلات تکمیلی دانشجو بسته می شود، لبخند رضایتی زیبا بر صورت دانشجو بنشیند.

در ادامه به معرفی کوتاه سه مرحله عمده در این مسیر خواهیم پرداخت:

مرحله اول: برگزیدن موضوع پایان نامه

در این مرحله دانشجو باید یک فضای کلی از کاری که قرار است در پایان نامه انجام شود را در ذهن خود ایجاد کند. در واقع موضوع پایان نامه مدیریت مشخص می کند که شما قرار است چه پرسش عمده ای را پاسخ دهید. یکی از بهترین راه ها برای برگزیدن موضوع پایان نامه مدیریت، داشتن یک مقاله پایه است. مقاله پایه مدیریت به شما کمک می کند تا یک راهنمای اولیه برای کار خود داشته باشید.

 

مرحله دوم: تدوین پروپوزال

پس از انتخاب موضوع پایان نامه، نوبت به تدوین پروپوزال می رسد. پروپوزال کارشناسی ارشد در واقع یک پیشنهاد دقیق است که مانند یک نقشه نشان می دهد که در پایان نامه چه اتفاقاتی قرار است بیافتد. در دانشگاه های مختلف فرمت پروپوزال متفاوت است. اما معمولا پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت شامل قسمت های بیان مسئله، ضرورت انجام پژوهش، پیشینه ­ی پژوهش، روش تحقیق، نوآوری تحقیق و قلمرو تحقیق است.

 

مرحله سوم: تدوین پایان نامه

بعد از تدوین پروپوزال، نوبت به تدوین پایان نامه می رسد. پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت، شامل پنج فصل است. فصل اول کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش، فصل سوم روش تحقیق، فصل چهارم تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده و فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادهای پژوهش.

در روز دفاع تمرکز اصلی شما بر روی روش تحقیق و نتایج خواهد بود. بنابراین باید از همان مرحله اول یعنی انتخاب موضوع پایان نامه، همه جوانب کار را در نظر بگیرید.

admin

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*